محوطه سازی

اینجا هستید: صفحه اصلی / محوطه سازی

طراحی محوطه و محوطه سازی

محوطه سازی تلفیقی از مهندسی شهرسازی و معماری است که به طراحی و فضا سازی در محیط باز می‌پردازد. با توجه به مساحت و خواست کارفرما المانهای متفاوتی در محوطه سازی مورد استفاده قرار میگیرد.

ساخت آلاچیق و پرگولا

ساخت آلاچیق و پرگولا

آلاچیق مکانی مناسب برای استراحت در فضای آزاد است. از پرگولا جهت ایجاد نمادهای زیبا و سایه‌بان استفاده میشود.

طراحی آبنما و برکه

طراحی آبنما و برکه

نحوه ریزش و صدای ریزش آب، مساحت فضای سبز، ایزولاسیون و سهولت نگهداری در طراحی و ساخت آبنما موثرند.

نورپردازی فضای سبز

نورپردازی فضای سبز

با جایگذاری مناسب چراغ‌ها میتوان طرح خاصی را در منظر حیاط ایجاد کرد و توجه را به سمت خاصی جلب کرد.

آبیاری گیاهان فضای سبز

آبیاری فضای سبز

در مناطقی که بارندگی کمتر از حد نیاز گیاهان می باشد به ناچار می بایست از آبیاری برای نگهداری فضای سبز استفاده نمود.

landscape-Gazebo

ساخت آلاچیق و پرگولا

آلاچیق سازه ای مستقل و مسقف است که از همه طرف باز و مکانی مناسب برای استراحت در فضای آزاد میباشد. برای ساخت آلاچیق از مصالح مختلف استفاده میشود.

پرگولا سازه ای مسقف است که در حیاط، باغ، بام، ایوان، کنار دیوار و گذرگاه جهت ایجاد نماهای زیبا و سایه بان استفاده میشود. پیچک سطح آن را پوشانده و بر زیبایی محیط میافزاید.

Landscape-Fountain

طراحی آبنما و برکه

یکی از المانهایی که در چند سال اخیر در زمینه محوطه سازی شدیدا مورد استقبال عمومی قرار گرفته، آبنما است. آبنما با مصالح مختلفی ساخته میشود.

در ساخت آبنما مواردی چون نحوه ریزش آب، مقدار صدای ریش آب با توجه به مساحت فضا، نورپردازی، ایزولاسیون و سهولت نگهداری و … از اهمیت بالایی برخوردار است.

Landscape-Lighting

نورپردازی فضای سبز

تصور کنید که وقت، ایده و هزینه بسیاری صرف شده تا منظر حیاط بهترین باشد. اما با رسیدن شب دیگر به چشم نمی آید. میتوان با قرار دادن چراغ در نقاط خاص، در شب هم حیاط منظر دل انگیز و جذاب باشد. جایگذاری چراغ‌ها بسیار حائز اهمیت است. با جایگذاری مناسب میتوان طرح خاصی را در منظر حیاط ایجاد کرد و توجه را به سمت درختان و گیاهان خاصی که در باغچه هستند جلب کرد.

۲۸۱۳۹۰۸

آبیاری در فضای سبز

در مناطقی که بارندگی کمتر از حد نیاز گیاهان می باشد به ناچار می بایست از آبیاری برای نگهداری فضای سبز استفاده نمود.  در دورانی که کره زمین دچار بحران آب است روش های مناسب آبیاری می تواند راهگشای عبور از این بحران باشد.

آبیاری تحت فشار تمام اتوماتیک در منازل و ویلاها باعث کاهش هزینه های باغبانی و کاهش مصرف آب است.اکیپ های طراحی و اجرای آبیاری تحت فشار بیونیکا بهترین و به صرفه ترین راه را به شما پیشنهاد می کنند.

landscape-flooring

کف سازی فضای سبز

یکی از موثرترین بخشها در محوطه سازی کف سازی است. کف سازی جزیی از بخش سخت محوطه سازی محسوب میشود که میتواند نقش مهمی در راهنمایی استفاده کنندگان، تقسیم فضا، زیبایی، القای حس خاص و … در محوطه سازی داشته باشد.

استفاده از مصالح مناسب محوطه سازی در کف سازی برای حفظ امنیت، زیبایی، استحکام و … دارای اهمیت است.

طراحی آبنما و برکه

آبیاری فضای سبز

ساخت آلاچیق و پرگولا

نورپردازی فضای سبز